ZAWIESZENIE SPÓŁKI

Bardzo często można spotkać się z sytuacją, kiedy po pewnym czasie prowadzenia działalności, coś przestaje się układać, ilość Klientów spada, bądź zdarzenie losowe uniemożliwia dalsze prowadzenie firmowej działalności. Wówczas znaczna większość przedsiębiorców decyduje się na zakończenie swojej działalności poprzez jej likwidację. Należy jednak wiedzieć, iż krok ten już jest ostateczny i nie będzie odwrotu, a kolejną działalność będzie trzeba zakładać od podstaw.

Nie każdy jest świadomy tego, iż istnieje w takiej sytuacji znacznie lepsze rozwiązanie, a mianowicie zawieszenie spółki. Daje ono możliwość zaprzestania prowadzenia działalności na okres od 1 do 24 miesięcy, z możliwością jej kontynuacji po upływie tego czasu. Rozwiązanie to jest znacznie korzystniejsze, gdyż po upływie tego czasu przedsiębiorca może ponownie zastanowić się czy podejmuje się kontynuacji działalności, czy jednak chce ją zlikwidować.

Pomoc w zawieszeniu spółki Kraków:

  • doradztwo w zakresie prawa
  • przygotowanie uchwały
  • wypełnienie oraz złożenie wniosków i dokumentów
  • wyrejestrowanie pracowników
  • dopełnienie formalności w ZUS, US
  • pomoc w zakresie wznowienia działalności

Jesteś zainteresowany zawieszeniem spółki? Zapraszamy do kontaktu!

Nasi eksperci zajmą się skompletowaniem i wypełnieniem wszystkich dokumentów w imieniu przedsiębiorcy. Dodatkowo załatwiamy kwestie w urzędach oraz instytucjach. Tak więc przedsiębiorca może być spokojny o to, że cały proces zostanie przeprowadzony sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie.