Doradztwo dla firm

Prowadzenie własnej działalności jest dla wielu osób nie lada wyzwaniem z racji tego, iż wiążę się z licznymi przepisami prawa, wnioskami, formularzami oraz bieganiem po urzędach. Są to jednak elementy nieodłączne od własnej działalności. Wówczas przedsiębiorca ma dwa wyjścia – albo zająć się wszystkim samodzielnie i swój wolny czas przeznaczyć na takie załatwienia, albo nawiązać współpracę z profesjonalnym biurem rachunkowym, które oferuje doradztwo dla firm.

Doradztwo może obejmować nie tylko kwestie związane stricte z prowadzeniem firmy, ale również może dotyczyć doradztwa podatkowego, księgowego oraz prawnego. Prócz tego w przypadku różnego rodzaju skomplikowanych pism z urzędów lub instytucji publicznych, bądź konieczności reprezentacji przedsiębiorcy przed urzędami, oferujemy swoją pomoc oraz pełen profesjonalizm obsługi.

Doradztwo dla firm obejmuje zazwyczaj:
– wybór formy prawnej działalności gospodarczej,
– wybór formy opodatkowania,
– pomoc w sporządzeniu umowy spółki,
– dobór odpowiednich kodów PKD,
– konsultacje w kwestii procedury rejestracji podmiotu,
– porady w zakresie bieżące ewidencji księgowej,
– pomoc w wyliczeniu podatku,
– doradztwo w zakresie obowiązków podatkowo – księgowych,
– konsultacje związane z otrzymanymi pismami,
– pomoc w  kwestiach ZUS i zatrudnienia pracowników.

Z doświadczenia wiemy, iż często tego typu współpraca znacznie usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstw, z kolei przedsiębiorcy mają czas na to, aby skupić się na dążeniu do rozwoju i sukcesu prowadzonej przez siebie firmy.