Czym jest outsourcing?

Zakładasz swoją firmę, ale nie wiesz, czym jest księgowość i na czym polega? Koniecznie uzupełnij swoją wiedzę, czytając ten artykuł.

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie księgowości. Powinność ta jest uwarunkowana przez Ustawę o rachunkowości, a za jej niewypełnienie grożą sankcje prawne.

Księgowość jest jednak procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Prócz tego wymaga niesamowitej precyzji, gdyż nawet za najdrobniejsze zaniedbania grożą poważne konsekwencje sądowe. Mając na uwadze te trudności opracowany został outsourcing księgowy, czyli opieka nad firmową dokumentacją świadczona przez firmy z zewnątrz. Usługa ta wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze zapewnia poprawność, co jest równoznaczne również z bezpieczeństwem podczas jakiejkolwiek kontroli ze strony Urzędu Skarbowego. Outsourcing pozwala również zaoszczędzić sporo czasu, który zapewne musielibyśmy spędzić nad rozliczeniami oraz w kolejkach do poszczególnych urzędów.

Należy jednak pamiętać, że jedynie profesjonalne jednostki są w stanie zagwarantować nam najwyższy standard obsługi. Niekompetentne podmioty mogą doprowadzić nawet do naszego bankructwa. Z tego powodu decyzję o wyborze odpowiedniego biura powinna poprzedzać jego dokładna analiza, to jest sprawdzenie czy dana instytucja posiada obowiązkową polisę OC, a także licencję Ministra Finansów, która jest dowodem odnośnie legalności działań konkretnego biura.