Outsourcing

Outsourcing to rozwiązanie szczególnie lubiane przez przedsiębiorców. Swoje uznanie zyskało dzięki temu, że umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów i wzrost wydajności firmy. Jednak ciągle wiele osób nie przekonało się do niego.

Outsourcing według definicji słownikowych oznacza: “wydzielenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie samodzielnie funkcji i przekazanie ich do wykonania innym podmiotom”. Jednak prościej to ujmując, outsourcing to zlecenie pewnych czynności przedsiębiorstwa innym, zewnętrznym firmom. Jak zostało to już wspomniane, największymi zaletami outsourcingu jest zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Rozwiązanie to pozwala znacznie zredukować koszty, a poprzez to wygospodarować większe zyski. Oprócz tego korzystanie z outsourcingu umożliwia uzyskanie dostępu do usług znacznie lepszej jakości oraz zmniejszenia ryzyka.

Outsourcing stosuje się w wielu przedsiębiorstwach i w bardzo różnych dziedzinach. Oto kilka przykładów, gdzie outsourcing znajduje zastosowanie:
– informatyka,
– druk i reprografia,
– szkolenia,
– rachunkowość,
– ochrona fizyczna,
– obsługa kadrowo-płacowa,
– marketing,
– reklama,
– logistyka,
– gastronomia.

Z naszą pomocą jaką jest obsługa księgowa firm otrzymasz kompleksowy zakres usług, które umożliwią Ci prowadzenie księgowości na najwyższym poziomie!