Podatki – najczęstsze błędy!

Podatki to prawdopodobnie jedno z najbardziej znienawidzonych Polskich słów. Same w sobie są dla nas ogromnym wydatkiem, a dodatkowo jest to źródło wielu problemów. Zajmując się podatkami nie trudno jest o potknięcia w rozliczeniach. Prawo okazuje się być w takiej sytuacji bezlitosne i nawet za najmniejszą pomyłkę przewidziane są kary (zwykle finansowe).

Pamiętaj!

Deklaracje podatkowe to coś, z czym nie możesz się spóźnić! Zawsze muszą być złożone na czas, dlatego nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Warto załatwić to wcześniej. Dzięki temu wcześniej także spodziewać się będziesz mógł zwrotu podatku. Wydaje Ci się, że zwrot podatku nie przychodzi zbyt długo i jesteś pewien, że już go nie otrzymasz? Nie podejmuj pochopnych decyzji. Organ skarbowy ma na to aż 3 miesiące czasu od złożenia przez Ciebie deklaracji!

Jeśli wnosisz do swojej firmy własne sprzęty to nie zapominaj, że brana pod uwagę jest ich wartość rynkowa, a nie Twoja wycena. Spodziewaj się kontroli skarbowej codziennie o każdej porze dnia! Fiskus prawdopodobnie zaskoczy Cię w najmniej oczekiwanym momencie więc miej oczy na baczności.